BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Épül a cseh Hyundai, beindult a szlovák

2007. április 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dél-koreai Hyundai tegnap megkezdte az észak-morvaországi Nosovicében új autógyára építését. A mintegy 1 milliárd eurós beruházással 3500 munkahely létesül, közvetetten pedig további 5000 állás keletkezik a 12 százalékos munkanélküliséggel sújtott Ostrava környéki régióban. Csehország harmadik autógyára a Volkswagen Skoda és a Peugeot-Citroën-Toyota mellett már 2008 második felében megkezdheti a próbaüzemelést. A tervek szerint három modellt állítanak elő, a cég éves csúcskapacitása 300 ezer gépkocsi lesz.
A Hyundai cseh telephelye szorosan együttműködik majd a közeli Zsolna mellett hivatalosan kedden átadott Hyundai-leányvállalattal, a Kia Motors Slovakiával, amely már 2006 decembere óta üzemel. A Kia mintegy 1 milliárd eurót fordított első európai gyárára, ahol idén 150 ezer, 2008-ban 225 ezer, 2009-ben pedig már 300 ezer gépkocsi kibocsátásával számolnak. 2007 első három hónapjában 35 ezer autó került le a futószalagokról, a cég jelenleg 2300 főt, a jövőben pedig háromezrett fog foglalkoztatni. „A Hyundai csehországi beruházása miatt bővítjük az autómotorok itteni gyártását. A cég motorgyártása az eredetileg tervezett évi 300 ezer darab helyett 600 ezer lesz, ezt a számot 2012-ben érjük el. A bővítés miatt további 110 millió eurós beruházást hajtunk végre” – mondta Dusan Dvorák, a Kia Motors Slovakia szóvivője.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet