A cseh kormány jelezte, hogy komolyan foglalkozik a Ceské Aerolínie (CSA) légitársaság és a Letiste Praha prágai repülőtér privatizálásával – írta a Mladá Fronta Dnes. A Topolánek-kabinet az ügyletek révén több 10 milliárd cseh korona bevétellel számol, ami szükséges a mélyülő költségvetési hiány lefaragásához. A lap értesülése szerint az év végéig kidolgozzák a légitársaság magánosításának koncepcióját. A Letiste Prahát első lépésben részvénytársasággá alakítják át.
A prágai kormány egyelőre elzárkózik a két privatizációs ügylet kommentálásától. A Mladá Fronta Dnes szerint a veszteséges légitársaságért néhány milliárd, a repülőtérért több 10 milliárd korona bevételt várnak. A 2006-ot 397 millió koronás deficittel záró, ám az idén már minimális nyereséggel számoló, a Malévnál kétszer nagyobb CSA alaptőkéje 2,7 milliárd korona (kb. 25 milliárd forint). Miroslav Sevcík, a társaság felügyelőbizottságának elnöke szerint ennél nagyobb privatizációs bevétel volna indokolt, ám ha valaki 5 milliárd korona körüli összeget ajánlana fel, azzal azonnal tárgyalni kellene. Az évente több mint 1 milliárd koronás nyereséget termelő prágai repülőtér – amelynek forgalma minden évben két számjegyű növekedést mutat (tavaly már meghaladta a 10 millió utast) – viszont több 10 milliárdot ér, különösen akkor, ha megépül az új leszállópályája is. A lap szerint utasforgalma néhány éven belül eléri a Bécs-Schwechat légikikötő forgalmát, ezért nem véletlen, hogy Bécs és Frankfurt máris érdeklődik iránta.
