BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyar tőkéből kikötő épül Párkányban

2006. december 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kikötő épül a Dunán az Esztergommal átellenben lévő Párkányban, a Mária Valéria híd lábánál, magyar tőkéből, összesen mintegy 1 millió dollár ráfordítással – írta a Hospodárské Noviny szlovák gazdasági napilap. A lap információi szerint az Agimpex társaság, amely mögött három magyar vállalkozó áll, előreláthatólag 2007 végére fejezi be a mintegy 60 sportcsónakot, kisméretű kirándulóhajót befogadó kikötő építését. A komplexum része lesz egy benzinkút is a motorcsónakok számára, továbbá a csónakokat, vitorlásokat kiszolgáló egyéb berendezések. A Duna szlovákiai szakaszán napjainkban csupán három, rekreációs célt betöltő kikötő üzemel – Pozsony-Farkastorokban, Somorja-Csilisztón és az észak-komáromi teherkikötőben –, miközben az egyre nagyobb számú magyar és osztrák vízisport-kedvelő miatt ennél többre volna igény. A kikötő a már a vállalat által felvásárolt területtel együtt 2 hektáros lenne, és 60-70 hajó férne el benne. A legnagyobb, 20 méter hosszú hajókból egyszerre négyet tudnának fogadni.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet