BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhárult a sztrájkveszély a szlovák vasutaknál

2006. november 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lubomír Vázny közlekedési és távközlési miniszter bejelentette: a Szlovák Vasúttársaság (ZSSK) további 400 millió korona állami dotációt kap, így tárgytalanná válik a leépítés, a járatok megszüntetése és elhárul a sztrájkveszély. Ez váratlan fordulat, hiszen a vasút vezetése csak egy nappal korábban döntött úgy, hogy december 10-étől kétszázzal csökkenti járatai számát, ami mintegy 400 fő elbocsátását jelenti. A vasutasok szakszervezete ennek kapcsán azonnal felvetette a sztrájk lehetőségét. A szlovák kormány 2007-re eredetileg 4,5 milliárd koronát (kb. 32 milliárd forint) szavazott meg a vasúti személyszállítást biztosító cégnek, de annak a jövő évi működéshez legalább 5,5 milliárd korona állami dotációra volna szüksége. A pótlólagos összeget vagy hitelként kapja a vasút, vagy az állam fedezi a nagyobb adóbevételekből.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet