Lubomír Vázny közlekedési és távközlési miniszter bejelentette: a Szlovák Vasúttársaság (ZSSK) további 400 millió korona állami dotációt kap, így tárgytalanná válik a leépítés, a járatok megszüntetése és elhárul a sztrájkveszély. Ez váratlan fordulat, hiszen a vasút vezetése csak egy nappal korábban döntött úgy, hogy december 10-étől kétszázzal csökkenti járatai számát, ami mintegy 400 fő elbocsátását jelenti. A vasutasok szakszervezete ennek kapcsán azonnal felvetette a sztrájk lehetőségét. A szlovák kormány 2007-re eredetileg 4,5 milliárd koronát (kb. 32 milliárd forint) szavazott meg a vasúti személyszállítást biztosító cégnek, de annak a jövő évi működéshez legalább 5,5 milliárd korona állami dotációra volna szüksége. A pótlólagos összeget vagy hitelként kapja a vasút, vagy az állam fedezi a nagyobb adóbevételekből.
