Az év első kilenc hónapjában 48,9 százalékkal nőtt az autógyártás Csehországban: 636 464 darab gépkocsit állítottak elő a cseh autóipari szövetség adatai szerint. Az export még ennél is gyorsabban, 55 százalékkal, 585 289 darabra emelkedett. Az erőteljes növekedés fő oka, hogy a közép-csehországi Kolínban immár teljes kapacitással termel a Toyota-Peugeot-Citroën (TPCA) autógyár, emellett növelte termelését a Skoda Auto is. A Skoda 410 630, a TPCA 220 356 autót gyártott az első háromnegyed évben. A buszgyártás ugyancsak erőteljesen nő: ez idő alatt 2088 busz gördült le a futószalagokról, ami 40 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A teherautó-gyártás ezzel szemben 19 százalékkal, 1258 darabra esett. A cseh autópiac ugyanakkor stagnált: a személygépkocsi-eladások 0,16 százalékkal, 48 966 darabra csökkentek.
