A második egymást követő negyedévben volt veszteséges a szeptember 30-áig tartó három hónapban a holland–dél-koreai LG.Philips LCD Ltd., a világ legnagyobb laposképernyő-gyártó vállalkozása. Az lcd-panelek gyors áresése és ezzel egyidejűleg a költségek emelkedése miatt a cég 321 milliárd vonos (335,8 millió dollár) harmadik negyedéves nettó veszteséget szenvedett el az ennél hajszálnyival nagyobb második negyedéves hiány után, miközben 2005-ben még 227 milliárd von nyereséget hozott ez az időszak. A társaság árbevétele az egy évvel korábbi 2740 milliárd vonról 2770 milliárdra nőtt. Tegnap jelentette be a japán Toshiba Corp., hogy 46 millió dolláros befektetéssel növeli az LG.Philips lengyelországi laposképernyő-gyárának termelését. A két ázsiai vállalkozás között hosszabb ideje tart az együttműködés e technológia terén, a mostani megállapodás biztos beszállítói hátteret nyújt a Toshibának az európai piac kiszolgálásában.
