A japán Hitachi az észak-csehországi Zatec városa melletti Triangle ipari parkban 40 hektáron 2,5 milliárd cseh korona (kb. 25 milliárd forint) ráfordítással síkképernyős televíziókat gyártó üzemet épít, amely a cég tervei szerint mintegy 2000 főt fog foglalkoztatni. A termelést már 2007-ben beindítják, reagálva az Európában megnövekedett igényekre. A Hitachi követi fő beszállítóját, az IPS Alpha konzorciumot (a Hitachi, a Panasonic és a Toshiba alkotja), amely nemrégiben bejelentette: Csehországban 2,6 milliárd cseh korona ráfordítással gyárat épít, ahol szintén 2000 főt terveznek foglalkoztatni. Japán egyébként a második legnagyobb külföldi beruházó Csehországban. A Hitachi beruházását az államnak is támogatnia kell, Prága állja majd az iparterület közművesítését, ami mintegy 1,8 milliárd korona kiadást jelent. A Mladá Fronta Dnes úgy tudja, hogy nem lesz könnyű biztosítani a szükséges munkaerőt, ezért a CzechInvest felveszi a kapcsolatot a környék munkaügyi hivatalaival és tanoncképzőivel. Csehországban júniusban ugyan 451 ezer állástalant tartottak nyilván, de a munkaerő nagyon alacsony mobilitása miatt például csak az elmúlt hónapban 86 ezer munkahelyet nem tudtak betölteni.
