BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kedvelik Szlovákiát az it-cégek

2006. június 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában nemcsak az autóipari vállalatok hanem az információtechnológiai (it) cégek is egyre nagyobb számban vannak jelen, így várhatóan hamarosan hiány lesz a magasan képzett számítástechnikai szakemberekből – írta a Hospodárske Noviny. A Hewlett-Packard Co. (HP) például jelenleg 850 fős létszámot tart fent, de az alkalmazottak száma folyamatosan nő. A cég összesen 1200 mérnököt kíván foglalkoztatni – nyilatkozta Peter Weber, a HP szlovákiai igazgatója. Ugyanilyen felfutással számol a Deutsche Telekomhoz tartozó T-Systems, a Siemens és az Accenture is. A HP – mint Weber a pozsonyi lapnak nyilatkozta – nem pusztán call centert működtet Szlovákiában, hanem a legmagasabb műszaki tudást igényelő szolgáltatásokat nyújt.
Az it-cégek a lap szerint évente mintegy 600–700 új, képzett munkaerőt igényelnek, így az ágazat Szlovákiában rövidesen mintegy 10 ezer főt fog alkalmazni. Az AT Kearney tanácsadó társaság felmérése szerint az Európát, a Közel-Keletet és Afrikát felölelő nagytérségben Csehország a legvonzóbb informatikai központ, megelőzve Egyiptomot, Jordániát és Bulgáriát, Szlovákia az ötödik helyet foglalja el, Lengyelország a hatodik, Magyarország a hetedik. Világviszonylatban Csehország a 7., Szlovákia a 16., Lengyelország a 18., Magyarország pedig a 19. helyen van.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet