Megkezdődött a kereskedelmi forgalomba kerülő autók gyártása a PSA Peugeot-Citroën nagyszombati telephelyén. Egyelőre még csak napi 25-30 darab Peugeot 207-es kerül le a futószalagokról; a tényleges sorozatgyártás júniusban indul, de csak ősszel adják át hivatalosan a gyárat – közölte Alain Baldeyrou, a cég vezérigazgatója a gyárindítási ceremónián, amin Mikulás Dzurinda szlovák kormányfő is részt vett. A PSA 2006 végéig 60 ezer, 2007-ben már 240 ezer személyautó előállításával számol, és 2008-ban éri el maximális fordulatszámát, amikor 300 ezer, azaz óránként 55 gépkocsi fog legördülni a szerelőszalagokról. A nagyszombati telephely jelenleg 2200 főt foglalkoztat, jövőre az alkalmazottak száma már eléri a 3500-at. A gyár egyebek között hozzájárul a külkereskedelmi mérleg kedvező alakulásához – hangsúlyozta a szlovák kormányfő, az itt előállított autók 99 százalékát ugyanis exportálják.
A PSA második, 2005 decemberében bejelentett nagyszombati gyárába további több száz alkalmazottat kíván felvenni. Ez a részleg 2010-től 1800 alkalmazottnak ad munkát, amivel a francia autógyártó Nagyszombaton összesen 5300 alkalmazottat foglalkoztat majd. A PSA eredetileg 700 millió eurós beruházással számolt, a második autógyár létrehozása további 350 millió eurós beruházással jár. A két cég együttes gyártókapacitása pedig évi 450 ezer autó lesz. Szlovákiában Nagyszombat mellett Pozsonyban 1991 óta működik a Volkswagen, emellett Zsolnán épül a KIA Motors gyára, amit a tervek szerint decemberben indítanak be.
