A pozsonyi légikikötő az év első négy hónapjában 485 ezer utast fogadott, 87 százalékkal többet, mint 2005 hasonló időszakában. 2005 áprilisa és 2006 áprilisa között a reptér szolgáltatásait 1,545 millióan vették igénybe, az idén pedig éves szinten 1,8–2 milliós utasforgalomra számítanak. A dinamikus felfutás miatt a Milan Rastislav Stefánik repülőtér azonnali bővítésre szorul: júniusban új, 130 autót befogadó parkolót adnak át, ezzel az együttes kapacitás 610-re bővül, emellett már tervezik azt az emeletes parkolóházat, amely 1200 járművet tud majd befogadni. 2007 májusában nekilátnak egy új terminál építésének, ezzel a légikikötő jelenlegi, évi 2 millió fős maximális kapacitása 4,5 millióra bővül. A tervek szerint augusztusban a Raiffeisen Zentralbank, a bécsi repülőtér és a szlovák Penta pénzügyi csoport alkotta TwoOne konzorcium veszi át a pozsonyi (és a kassai) légikikötő részvényeinek 66 százalékát 11 milliárd szlovák koronáért (77 milliárd forint), ezt követően pedig a jelenleginél jóval szorosabb kapcsolat épül ki Bécs-Schwechat és Pozsony között.
