A dél-csehországi Temelín városban üzemelő atomerőmű egyes blokkja megkapta a hivatalos működési engedélyt. A kérelmet az erőművet üzemeltető CEZ energetikai konszern az öt év próbaüzem leteltével nyújtotta be, az engedély megadását megelőző vizsgálat közel fél évig tartott.
A cseh–osztrák határ közelében fekvő atomerőmű ellen a cseh és az osztrák környezetvédelmi csoportok egyaránt rendszeresen felemelik a szavukat. Az osztrákok arra hivatkoznak, hogy az erőmű nem felel meg a nyugat-európai biztonsági előírásoknak. A vádak a sorozatos problémák fényében nem tűnnek teljesen alaptalannak. A múlt hét végén például a kettes blokk állt le, mivel az erőmű vezetése úgy döntött, hogy ki kell cserélni a turbinamotort, amely miatt az üzemet július óta többször is le kellett állítani. A munkálatok előreláthatóan három hetet vesznek igénybe, és elemzők szerint a blokk kapacitását mintegy 15 százalékkal csökkenteni kell. Hasonló javításra volt szükség korábban az észak-morvaországi Dukovanyban működő atomerőműben is. A temelíni atomerőmű 2004. október 11-e óta üzemel teljes kapacitással. Tavaly 12,7 millió MWh áramot termelt; az idei előirányzat 13,77 millió MWh, ebből ez idáig 10,6 millió teljesült.
