BUX 139163.44 -0,1 %
OTP 45380 0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos Intel-beruházás Izraelben

2005. december 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ legnagyobb chipgyártója, az egyesült államokbeli Intel Corp. több mint 3,5 milliárd dolláros beruházással új chipgyárat épít az izraeli Kiriat Gat városban. A tervek szerint 2008 második felében beinduló, több mint 2000 embernek munkát adó és a legmodernebb, 45 nanométeres technológiát alkalmazó gyár felépítése minden idők legnagyobb, külföldi cég által végrehajtott izraeli beruházása lesz. Az Intel már 30 éve jelen van Izraelben. Az első üzeme 1999-ben, 1,6 milliárd dolláros beruházással épült fel, ezt a jelenlegi tervek szerint 600 millió dolláros ráfordítással tovább bővítik. Az Intel izraeli laboratóriumában fejlesztették ki többek között a Centrino mobiltechnológiát is. Tavaly a cég izraeli gyárai 1,17 milliárd dolláros exportot termeltek; az új gyár – teljes kapacitással – évente 3 milliárd dollárral járul majd hozzá az izraeli exporthoz, ez az ország GDP-jének körülbelül 2 százaléka.

Csaba Ferenc
Csaba Ferenc

Ez is érdekelhet