BUX 139128.06 -0,12 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dél-Európában a legjobb a Raiffeisen

2005. november 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A harmadik legnagyobb osztrák bank, a Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB) többségi tulajdonában lévő Raiffeisen International Bank-Holding AG nettó nyeresége a harmadik negyedévben az egy évvel korábbihoz képest 17 százalékkal, 93,2 millió euróra csökkent. A főként a közép- és kelet-európai piacon tevékenykedő, Magyarországon is jelen lévő pénzintézet profitját a terjeszkedés költségei kurtították meg. Az eredmény mindazonáltal így is meghaladja a 90 millió euró alatti elemzői várakozásokat, így érthető, hogy a részvényárfolyam a bejelentés nyomán 1,5 százalékkal emelkedett. Az elemzők szerint a Raiffeisen jelenleg a dél-európai piacokon teljesít a legjobban, a közép-európai új EU-tagállamokban a verseny erősödése miatt csökkent a nyereségessége.

Csaba Ferenc
Csaba Ferenc

Ez is érdekelhet