BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugat-Európa júniusban feltámadt

2005. szeptember 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nyugat-Európában az év első felében visszaesett az autóeladás, tavalyhoz képest 0,3 százalékkal kevesebb, összesen 7,8 millió kocsi talált vevőre. A szektort a júniusi piaci élénkülés mentette meg, átlagosan ötszázalékos növekedéssel. A dinamika Olaszországban és Németországban még ennél is magasabb volt. Itáliában a 18 százalékos „száguldás” magyarázata, hogy korábban a közlekedési ágazat sztrájkja visszavetette az eladást. A júniusi németországi nyolcszázalékos bővülést a legnagyobb európai autógyár, a Volkswagen kampányának (széles körű reklám és kedvezmények) eredményessége okozta. Franciaországban 2,6 százalékkal nőtt, Nagy-Britanniában 4,8 százalékkal visszaesett az eladás. Az autógyárak eltérő eredményekről számolnak be: míg a BMW kilenc százalékkal többet adott el az év első felében (különösen a hármas széria megy jól), addig Európa második legnagyobb gyártója, a Peugeot csak 0,6 százalékos növekedést jelentett. Abban általában egyetértenek a konszernvezetők, hogy profitjukat erősen fékezi az élesedő verseny, ami lenyomja az árat. Ráadásul az emelkedő nyersanyagárakat is ki kell gazdálkodni.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet