Szlovákia 2004-ben 2,409 millió tévékészüléket exportált, ami közel kétszerese a 2003-as 1,460 millió darabnak és több mint duplája a 2002-es 1,183 milliónak. A tévékivitel értéke 11 milliárd koronára rúgott (1 dollár = 280,90 korona). A tévébehozatal ezzel párhuzamosan folyamatosan esik: 2002-ben 739 ezer, 2003-ban 446 ezer, 2004-ben pedig 190 ezer készüléket importált az ország. A növekedés ellenére térségünk vezető exportőre már Csehország, amely Szlovákiánál háromszor több tévékészüléket értékesített külföldön. Lubomír Kollár, a Sony Trnava munkatársa szerint Szlovákia felfutása a nyugati piacok közelségének, az alacsony bérköltségű munkaerőnek, továbbá a magas színvonalat nyújtó, sok esetben szlovák beszállítóknak köszönhető. Vlado Kalina, a villamosipari szövetség (ZEP) képviselője szerint Szlovákiában mindazonáltal nem várható a tévégyártás olyan ütemű felfutása, mint Csehországban, inkább az információtechnológiai alkatrészek – főleg a számítógép-képernyők – gyártása ívelhet fel. Szlovákia vezető tévégyártója a Sony Trnava, ahol tavaly 12 százalékkal nőtt a termelés, elérve a 750 ezer darabot. A második legfontosabb gyártó a dél-szlovákiai Galántán épült Samsung-üzem, ahol 2004-ben 400 ezer készüléket állítottak elő. A harmadik a trstenai OVP Orava, ahol tavaly 200 ezer tévé készült.
