A Volkswagen-csoporthoz tartozó cseh Skoda Auto jövőre új modellt kezd gyártani Skoda Roomster néven a kelet-csehországi Kvasinyban lévő gyárában. Az ezzel kapcsolatos beruházások elérik a 3 milliárd cseh koronát (1 euró=30,22 korona) és kétezer új munkahelyet hoznak létre – közölte tegnap Detlef Wittig, az autógyár igazgatótanácsának elnöke. A Roomstert 2006 márciusában a genfi autószalonon mutatják be először, jelenleg annyit lehet tudni, hogy a Skoda Fabia padlólemezére épül, és buborékszerű karosszériája lesz. Kvasinyban, ahol a Skoda Superbeket gyártják, jelenleg 1200 fő dolgozik. A beruházáshoz a Skoda adókedvezményt kap, amelynek összege eléri a 427 millió koronát. A bővítéshez szükséges ingatlan rendelkezésre áll.
A Skoda az említett kétezer főn kívül sürgősen további ötszáz fő felvételére kényszerül, akik a Skoda Fabia és a Skoda Octavia modellek gyártásához kellenek – írta a Mladá Fronta Dnes. Az ötszáz új alkalmazottal a korábban megüresedett helyeket kívánják pótolni, de a lap szerint igen nehéz lesz ennyi képzett munkaerőt találni a közép-csehországi régióban, ahol minimális a munkanélküliség. Főként hegesztőket, bádogosokat, futószalag mellett dolgozó szerelőmunkásokat keresnek – mondta a cég szóvivője. Szakképzett munkaerőt különösen 2005 óta nehéz találni a közép-csehországi régióban, miután Kolínban üzembe helyezték a Toyota és a PSA Peugeot Citroën tulajdonában lévő autógyárat, amely fokozatosan háromezer főre futtatja fel létszámát. A Mladá Boleslav-i járás munkaügyi hivatalának osztályvezetője közölte: a helyi munkaerőpiac biztosan nem tudja kielégíteni a Skoda igényeit, ezért országszerte próbálnak alkalmazottakat keresni, sőt egyre inkább számításba veszik a szlovákiai munkavállalókat. A Skoda 2004 végén összesen 24 500 ezer főt foglalkoztatott.
