BUX 139611.68 0,55 %
OTP 45630 0,73 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehországba költözteti egyik gyárát a Siemens

2005. április 25. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német Siemens konszern Würzburgból Ostravára telepíti az autóipari elektronikai alkatrészeket gyártó üzemét. A gyár 2006 közepén kezdi meg tevékenységét és több száz főt fog foglalkoztatni – közölte a Siemens csehországi szóvivője a CTK cseh hírügynökség beszámolója szerint. A tervezett beruházás összegét és a munkahelyek pontos számát a cég egyelőre nem árulta el, de Petr Kajnar ostravai polgármester-helyettes szerint a Siemens 1200 fő alkalmazásával számol. (A társaság jelenleg Würzburgban 1600 főt foglalkoztat.) A Die Welt információi szerint a szakszervezetek miatt sokáig titkolt gyáráthelyezés 28,8 millió eurójába kerül a konszernnek, de az alacsonyabb cseh árak miatt a társaság legalább 38 millió eurót takarít meg.
A beruházás nagyon jól jön a hanyatló bányászatra és nehéziparra épülő sziléziai térségnek, ahol 15,5 százalékos a munkanélküliségi ráta, s összesen mintegy 100 ezer munkanélkülit tartanak nyilván. Ha minden a tervek szerint megy, akkor a rendszerváltás óta ez lesz az eddigi legnagyobb beruházás Ostravában. A jövőre már üzemelő telephely a város 600 millió koronáért kialakított 60 hektáros ipari zónájából 10 hektárt foglal el. A Siemens Csehországban jelenleg is 12 ezer főt foglalkoztat, a 2003/2004-es üzleti évben 46 milliárd cseh korona (1 euró=30,20 korona) árbevételt ért el.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet