Csehország Európa egyik vezető tévékészülék-gyártójává válik: tavaly már 24,3 milliárd cseh korona értékben exportált tévékészülékeket (1 dollár=22,60 korona), ami több mint kétszerese az egy évvel korábbinak. Csehország 1993-ban gyakorlatilag még nem rendelkezett tévégyártó kapacitással, mert ami volt, az a szövetségi köztársaság kettéválását követően, az árvai Tesla cégnek köszönhetően, Szlovákiának jutott. Ennek dacára a jobb rajthelyzettel rendelkező Szlovákia 2003-ban csak fele annyi tévékészüléket exportált, mint az időközben Ausztriát is leköröző Csehország.
Prága elsősorban a japán Matsushitának köszönheti a termelés felfutását, amely tavaly Plsenben 1,35 millió tévét gyártott. A társaság 2004-es forgalma elérte a 20 milliárd koronát, vagyis nagyot ugrott a 2003-as 13,5 milliárdhoz képest. A cég prognózisa szerint az idén a lapos képernyőjű készülékeknek köszönhetően tovább folytatódik az expanzió. Az észak-morvaországi Hranice Na Morave városban az LG Philips Displays tavaly 2,5 millió tévéképernyőt állított elő, 40 százalékkal többet, mint 2003-ban.
További jelentős gyártónak számít a Roznov Pod Radhostem városban működő TCT társaság, amely a japán Toshibától vásárolt gyártósoron és know-how révén évi 2 millióra szeretné feltornázni tévégyártását. A lap úgy tudja, hogy 2005-ben a rangos dán Bang & Olufsen társaság is üzemet létesít Koprivnice városában, ahol évi 0,5 milliárd korona értékben gyártana televíziókat és elektronikai alkatrészeket.
