A szlovák állami földalap megegyezett az érintett telektulajdonosokkal a Zsolna mellett épülő Hyundai/Kia autógyár parcelláinak ügyében, így befejeződhet a telkek felvásárlása. A megegyezést eddig az akadályozta, hogy az állam négyzetméterenként csak 140 koronát ajánlott fel, míg a tulajdonosok 350 koronát követeltek. A szlovák földalap bevonásával azonban most lehetőség nyílik arra, hogy a tulajdonosok másutt jobb minőségű földhöz jussanak. A 220 hektáros építkezési területből még 50,8 hektárt nem vásároltak fel. A legnagyobb alvállalkozó, a Hyundai Mobis a rendezetlen ingatlanhelyzet ellenére már elkezdte a gyártócsarnok építését, ahol mintegy ezer fő fog dolgozni. A telephelyet legkésőbb 2006. július 1-jéig kell átadni.
A mintegy 30 milliárd korona összegű beruházás ügyében ugyanakkor további problémát jelent, hogy a szerződésben foglaltak ellenére 2006 végére várhatóan nem épül meg a Pozsony és Zsolna közötti, még hiányzó 40 kilométeres sztrádaszakasz. Ennek oka, hogy a Vágbesztercén keresztül vezető tíz kilométer hosszú szakasz ügyében máig nem történt megegyezés. A kormány ugyan már egyezségre jutott a 35 ezres város vezetésével, azonban a környezetvédelmi és a helyi lakossági szervezetek nem egyeznek bele, hogy a város fölött építendő viadukton bonyolódjék a forgalom. Elterelő út építése viszont igen drága volna – a polgármester szóvivője szerint 10-12 milliárd koronás többletköltséggel járna –, mivel a város a Vág szűk völgyében fekszik. Mindenesetre a vita miatt az állami autópálya-építő társaság szerint a 2006 végi határidő gyakorlatilag tarthatatlanná vált. A késlekedés másik következménye, hogy az eredetileg Zsolnát kiszemelő három dél-koreai alvállalkozó cég valószínűleg inkább a Peugeot-Citroën autógyárához kötődő nagyszombati ipari parkot fogja választani. Ján Slota zsolnai polgármester szerint a város ezzel legalább 1500 munkahelyet veszít el.
