BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felpörgeti a termelést a Skoda

2005. március 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh Skoda Auto a tavalyi 452 ezer után legkésőbb jövőre 500 ezer, két év múlva pedig 600 ezer autó gyártását tervezi – írta a Mladá Fronta Dnes. A Volkswagen-csoporthoz tartozó Mladá Boleslav-i cég új vezérigazgatója, Detlef Wittig az elmúlt hónapokban azt a feladatot kapta, hogy pörgesse fel a termelést. Ennek jegyében mutatták be a genfi autóvásáron a Skoda Yeti családi terepjárót, és a piac reakciójától függ, hogy a modell sorozatgyártása elkezdődik-e. Az Ekonom cseh gazdasági hetilap legfrissebb száma szerint a társaság 5 milliárd cseh koronát fordíthat a célra. A félmilliós számot azonban a Yeti nélkül kívánják elérni. A két változatban gyártott Octaviából viszont évi 50 ezer fölé kívánják növelni a termelést. A kínálat bővítése halaszthatatlan, mivel a legjobban fogyó Fabiának egyre több vetélytárssal kell számolnia. Ezek közé tartoznak a hét elejétől a közép-csehországi Kolínban üzemelő TPCA autói, a Peugeot és Citroën alacsony kategóriájú modelljei, a Dacia Logan, valamint a Chevrolet Matiz.
A Skoda egyébként a tavalyi 3,52 milliárd cseh korona nettó nyereségéből 1,54 milliárd korona osztalékot fizet be a Volkswagen anyavállalatnak.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet