BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közép-Európába jön a Hankook gumiabroncsgyártó

2005. február 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Dél-Korea legnagyobb autóabroncs-gyártója, a Hankook Tire Manufactoring gyárat kíván építeni Közép-Európában, ahonnan ellátná a régióban működő ázsiai központú autógyárakat – írta a The Korea Herald, amelyet a SITA szlovák hírügynökség idézett. A Hankook nem árulta el, hogy mekkora volumenű beruházásról van szó, a társaság szóvivője mindössze annyit közölt, hogy a cég márciusban dönt a beruházásról, és „több ország jöhet szóba, beleértve Szlovákiát és Lengyelországot is”. Pavol Rusko szlovák gazdasági miniszter még január 14-én jelezte, hogy egy dél-koreai cég több mint 500 millió eurós invesztícióra készül a térségben. A Slovenská Sporitelna gazdasági elemzői januári jelentésükben szintén jelezték a Hankook Tire közép-európai érkezését, és ugyancsak 500 millió euró körüli beruházást jósoltak. Rusko szerint ha Szlovákiát választják, akkor a nyitrai kerület jöhet szóba helyszínként. A világ kilencedik legnagyobb abroncsgyártója számára – amely tavaly 166,7 milliárd von (1 dollár=1028 von) nettó nyereséget könyvelt el – fontos vonzerő lehet a Hyundai/Kia évi 300 ezer gépkocsit előállító Zsolna melletti telephelye.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet