Németország legnagyobb energetikai, műszer- és gépipari konglomerátuma, a Siemens AG nettó nyeresége 2005 első negyedévében az előző év hasonló időszakához képest 38 százalékkal, 1,001 milliárd euróra nőtt. Az üzemi nyereség – jelentős részben a Juniper Networks Inc.-beli részesedés eladásából befolyt bevételnek köszönhetően – 5 százalékkal nőtt, az árbevétel azonban, főként a gyenge dollár miatti árfolyamveszteség miatt, 1 százalékkal csökkent. A két legsikeresebb üzletág az automatika és az autóalkatrész-gyártás volt.
A Siemens részvényárfolyama mindezek ellenére 1,6 százalékot esett, főként a mobiltelefon-gyártó egység 143 millió eurós vesztesége miatt. A Siemens a világ negyedik legnagyobb mobiltelefon-gyártója, ez a részleg azonban immár a harmadik egymás utáni negyedévet zárja veszteséggel. A vállalatvezetés a gyenge eredményért elsősorban a Nokia által tavaly megindított árháborút okolja, amelynek következtében az átlagos készülékár egy év alatt 98 euróról 86 euróra csökkent. Heinrich von Pierer, aki tegnap adta át a vezérigazgatói posztot Klaus Kleinfeldnek, egy sajtótájékoztatón az üzletág bezárásának lehetőségét sem zárta ki. Von Pierer a világszerte 430 ezer dolgozót foglalkoztató vállalat felügyelőbizottságának elnöke lesz.
