BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Enel elfogadta a szlovák feltételeket

2005. január 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lezárulóban van a Slovenské Elektrárne (SE) szlovák villamos művek magánosításának első fázisa, miután az olasz Enel elfogadta a szlovák kormány javaslatait – közölte tegnapi sajtótájékoztatóján Pavol Rusko szlovák gazdasági miniszter. A 66 százalékos részvénycsomag eladásáról szóló privatizációs szerződést várhatóan január végére írják alá. Az olasz társaság a szerződés aláírását követően a 840 millió eurós vételár 30 százalékát fizeti ki, a maradékot szeptember végéig kell folyósítania. A következő fázisban, június végéig mindkét félnek további 16 feltételt kell teljesítenie. E feltételek közül az államra hárul többek között, hogy a villamos művekből kihasítsa a bősi vízi erőművet és a Jaslovské Bohunice-i A1-es és V1-es atomerőmű-blokkokat, amelyek az állam tulajdonában maradnak. Ezt követően juttatják a kétharmados részvénycsomagot az olasz energiaszolgáltató tulajdonába. A szlovák fél azt szeretné, ha az Enel befejezné a magyar határ közelében lévő mohi atomerőmű 3. és 4. blokkját, amire az SE önerőből már nem képes. Rusko becslése szerint ez legalább 45 milliárd koronába kerülne.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet