Lezárulóban van a Slovenské Elektrárne (SE) szlovák villamos művek magánosításának első fázisa, miután az olasz Enel elfogadta a szlovák kormány javaslatait – közölte tegnapi sajtótájékoztatóján Pavol Rusko szlovák gazdasági miniszter. A 66 százalékos részvénycsomag eladásáról szóló privatizációs szerződést várhatóan január végére írják alá. Az olasz társaság a szerződés aláírását követően a 840 millió eurós vételár 30 százalékát fizeti ki, a maradékot szeptember végéig kell folyósítania. A következő fázisban, június végéig mindkét félnek további 16 feltételt kell teljesítenie. E feltételek közül az államra hárul többek között, hogy a villamos művekből kihasítsa a bősi vízi erőművet és a Jaslovské Bohunice-i A1-es és V1-es atomerőmű-blokkokat, amelyek az állam tulajdonában maradnak. Ezt követően juttatják a kétharmados részvénycsomagot az olasz energiaszolgáltató tulajdonába. A szlovák fél azt szeretné, ha az Enel befejezné a magyar határ közelében lévő mohi atomerőmű 3. és 4. blokkját, amire az SE önerőből már nem képes. Rusko becslése szerint ez legalább 45 milliárd koronába kerülne.
