A cseh Skoda Praha nehézgépgyártó 95 millió dollár értékben egy gáz-gőz üzemű erőmű szállításáról kötött szerződést a mexikói Genermex társasággal – jelentette be a cseh társaság szóvivője. A Jirí Smola, a Skoda Praha vezérigazgatója és George Quittner, a Genermex elnöke által november 19-én aláírt szerződésről még 2002-ben kezdtek tárgyalni, de mostanáig nem sikerült megállapodni a pénzügyi feltételekben. A Monterrey városában megépítendő, 114,85 megawatt teljesítményű létesítmény Mexikó első magánerőműveinek egyike lesz. A cseh cég, amely egyébként ez év januárja óta a cseh villamos művek (CEZ) tulajdonában van, két év múlva, kulcsrakész állapotban adja át az erőművet, és be is üzemeli. Az első berendezések szállítása januárban kezdődik. A Skoda Praha korábban Argentínában, Kubában és Brazíliában kötött üzleteket a latin-amerikai térségben.
