BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A VW elviszi Szlovákiából az Ibizák gyártását

2004. október 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volkswagen visszatelepíti Szlovákiából a spanyolországi Martorellbe a Seat Ibizák gyártását – tudta meg az SME szlovák napilap. A német autógyártó konszern alig egy éve költöztette pozsony-dévényújfalui telephelyére az Ibiza összeszerelését a magas spanyolországi bérköltségek és az ottani szakszervezetek rugalmatlansága miatt. Míg Spanyolországban az éves átlagos bérköltség fejenként 14 ezer euróra rúg, addig Pozsonyban ennek csupán a negyedét fizetik. Az Ibiza visszatelepítéséről szóló döntés oka, hogy a Volkswagen vezetése megegyezett a spanyol szakszervezetekkel, amelyek elfogadták a VW feltételeit.

A pozsonyi telephely sem jár azonban rosszul, mivel a Porsche Cayenne és a VW Touareg terepjárók (idén a Touaregből 90 ezret, a Cayenne-ből 40 ezret terveznek gyártani) mellett rövidesen az Audi Q7-es dzsipek gyártásával bővül a profilja. A Volkswagen autógyártó Szlovákiában közvetlenül mintegy 9000 főt, közvetve pedig további 11 ezret foglalkoztat, 2003-ban 281,1 ezer gépkocsit gyártott, és Szlovákia kivitelének 32 százalékát adta. 2004 első hat hónapjában 95,4 milliárd koronás forgalmat bonyolított le – ez 26 százalékkal több, mint 2003 hasonló időszakában – és összesen 120,1 ezer gépkocsit állított elő.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet