BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozsonyban gyártják az új Audi terepjárót

2004. október 5. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A VW pozsonyi gyárában fogják gyártani a Q7-est, az Audi új sportos terepjáróját a VW Touareg és a Porsche Cayenne mellett - közölte Jozef Uhrík, a Volkswagen Slovakia elnöke. Ennek köszönhetően a jelenlegi mintegy 130 ezer terepjáró helyett 2006-ban már kettőszázezer hagyja el a futószalagokat. A német autókonszern 2003-ban 68 százalékkal növelte pozsonyi termelését, elérve a 183 milliárd koronás (1 dollár=32,31 korona) értéket, 2004 első félévében pedig 2003 hasonló időszakához viszonyítva további 26 százalékkal, 95,4 milliárd koronára nőtt a forgalom. Az év első hat hónapjában 120 117 gépkocsit gyártottak.
Néhány éven belül a pozsonyi Volkswagen autógyárnak 14 ezer alkalmazottra lesz szüksége, ezért a napjainkban kilencezer fővel dolgozó autógyár vezetése az igények kielégítése érdekében már tárgyalt Ivan Miklos szlovák pénzügyminiszterrel, akivel megvitatták a szakmunkásképzőkben alkalmazandó új, az autóipar szükségleteinek megfelelő tanügyi programot.
Jozef Uhrík bejelentése éles kontrasztban áll a német Volkswagen-csoport egészében uralkodó helyzettel, hiszen a társaság szeptember derekán jelezte: a közeljövőben összesen 30 ezer alkalmazottjától szeretne megválni.
Szlovákiában viszont szárnyal az autógyártás, amely az ország ipari termelésének 25 százalékát, kivitelének pedig 31 százalékát adja. Napjainkban 140 szlovák cég tevékenykedik a járműágazatban, és 2006-tól Nagyszombatban a francia Peugeot-Citroën és Zsolnán a dél-koreai Hyundai/Kia autógyártó is beindítja termelését. A pozsonyi VW intenzíven együttműködik a grazi Magna céggel; Jozef Uhrík szerint a további kapcsolatok gátja a két ország közötti közlekedési infrastruktúra szűkös kapacitása.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet