Az osztrák Voestalpine a közép-európai térségben – Szlovákiában, Csehországban vagy Lengyelországban – évi 70–100 ezer tonna acél gyártására és feldolgozására alkalmas gyárat építene – írta az osztrák Der Standard Wolfgang Ederre, a cég vezetőjére hivatkozva. A társaság várhatóan októberben hozza meg a végleges döntést – jelentette a szlovák SITA hírügynökség. A leendő gyár a Bosch, a Siemens, az Electrolux és a Merloni háztartásigép-gyártóknak szállítaná termékeit, emellett a térségünkben letelepedő autógyárak igényeivel is számol. A mintegy 100 főt foglalkoztató beruházás költsége 30–50 millió euró lenne.
A Voestalpine az osztrák Linzben már rendelkezik egy évi 300 ezer tonna kapacitású acélművel, ám ez a földrajzi távolság miatt nem jelent konkurenciát. Ondrej Zember, a külföldi beruházásokat ösztönző SARIO szlovák állami ügynökség szóvivője megerősítette, hogy máris dolgoznak a potenciális projekten. A 2003/2004-es pénzügyi évben 4,39 milliárd euró forgalom mellett 248,3 millió euró adózás előtti nyereséget felmutató Voestalpine a negyedik negyedévben tonnánként 40–50 euróval tervezi emelni az acél árát.
