BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Épülhet a zsolnai Hyundai üzem?

2004. szeptember 1. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A zsolnai építésügyi hivatal szerint néhány napon belül kiadják az építési engedélyt a Hyundai/KIA tervezett üzemére. A telektulajdonosok mind nagyobb része hajlandó mos már eladni földjét annak nyomán, hogy a kormány augusztus 18-án úgy döntött, szükség esetén a kisajátítás eszközéhez folyamodik. Főként a tíz négyzetméternél kisebb parcellákkal rendelkezők adták be a derekukat, akikből közel ötszázat tartanak nyilván. A TASR hírügynökség szerint jelenleg a KIA Motors számára szükséges 160 hektár mintegy 70 százaléka, és a Hyundai Mobis számára igényelt 60 hektár mintegy 80 százaléka van állami kézben. Emellett napi 10-20 új adásvételi szerződést készítenek elő. A tulajdonosok egy része korábban azért makacskodott, mert az állam által kínált négyzetméterenkénti, átlagosan 142 koronás vételárat kevesellték, ehelyett 350 koronát kérnek. Dusan Mikulík, az ellenálló tulajdonosok petíciós bizottságának elnöke közölte: az építési engedély megadása után parcelláikat már nem mezőgazdasági, hanem építési területként tarthatják nyilván, ami magasabb vételárat eredményezhet.
Az elmúlt hetekben felgyorsult felvásárlás ellenére a szlovák fél nem tudja tartani az eredetileg kitűzött ütemtervet, amely szerint augusztus 31-éig kellett volna átadni a földterületet a dél-koreai beruházónak. A helyzetet nehezíti, hogy a szakértők szerint 2006 végéig nagy valószínűséggel nem épül meg a Pozsonyt Zsolnával összekötő autósztráda még hiányzó közel 40 kilométeres szakasza, ami a beruházás egyik legfontosabb előfeltétele. A Hospodárske Noviny úgy tudja, hogy Pavol Prokopovic szlovák közlekedési és távközlési miniszter is kételkedik a határidő tarthatóságában.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet