BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvenné az orosz Szeversztal a Vítkovice Steelt

2004. május 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz Szeversztal acélipari óriás megvásárolná a cseh Vítkovice Steel acélművet – jelentették be tegnap Prágában. Az ostravai nagyvállalatot már tavaly megvette volna a londoni székhelyű LNM
Group holding, azonban az érte felajánlott 650 millió cseh koronát kevesellte a Spidla-kabinet. A három legnagyobb orosz acéltársaság közé tartozó Szeversztal a Reuters szerint a Citigroup amerikai
pénzintézeten keresztül már meg is tette ajánlatát. Az orosz cég tavaly a magyar Dunaferr 80 százaléka iránt érdeklődött, azonban nem volt eredményes, most az ostravai társaság révén szeretné megvetni a lábát az Európai Unió piacán. Az orosz Vedomosztyi gazdasági napilap szerint a Vítkovice Steel
piaci értéke 200 és 250 millió dollár között mozog (5,6–7 milliárd cseh korona), azonban várhatóan a cseh kormány ennél kevesebbel is beéri. A Vítkovice Steel éves termelése 1 millió tonna acél, tavalyi forgalma meghaladta a 9 milliárd koronát, 1600 főt foglalkoztat, s jelenleg a nemzeti vagyonalap (FNM) leányvállalata, az Osinek irányítja, amely 2002 májusában 3,31 milliárd koronáért jutott hozzá.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet