BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vezető cég lehet a Samsung Szlovákiában

2004. május 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dél-szlovákiai Galántán 2002 októbere óta működő Samsung Electronics Slovakia júniusban indítja be egymilliárd koronás beruházással felépült új gyártócsarnokát, ami a cég termelésének meredek felfutását fogja eredményezni. Az éves forgalom a tervek szerint a tavalyi 8 milliárd koronáról az idén 39 milliárd, jövőre 65 milliárd koronára emelkedik. Ha ez a terv megvalósul, akkor a Samsung jövőre a Volkswagen Bratislava autógyár és a szlovák gázművek (SPP) után a Slovnafttal holtversenyben a harmadik legnagyobb vállalat lesz Szlovákiában az árbevétel tekintetében. A dél-koreai cég a kapacitásbővítést követően lézernyomtatókat, szatellitrendszereket, plazmatévéket, LCD-tévéket és DVD-lejátszókat fog gyártani Galántán. Az alkalmazottak száma a kapacitásbővítés és a Spanyolországból, valamint Nagy-Britanniából áthelyezett termelés következtében a jelenlegi 1100 főről az év végéig 2200-ra, a jövő év végéig 2500-ra emelkedik. A cég diplomás munkaerőt keres, annál is inkább, mert azt tervezi, hogy Galántán hozza létre kelet-közép-európai logisztikai-disztribuciós bázisát, ami további 500 új munkahelyet teremt az alig húszezres városban. A fejlesztések hatására tavaly három, az idén pedig további négy, a Samsung beszállítójaként elkönyvelt társaság jelezte, hogy szlovákiai letelepedését fontolgatja.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet