BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Regionális Sony-együttműködés

2004. május 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nagyszombati Sony szerdán 2 millió eurós beruházást követően indította be új gyártósorát, ahol évente 3 millió tévét állítanak elő. A japán cég Barcelonából vitte át a termelését Nagyszombatba. A Szlovákia legnagyobb tévégyártójának számító nagyszombati üzem az idén East European Technology Center néven egyesült a Sony gödöllői fejlesztő központjával. A fúzióval a gyártás hatékonyságát szeretnék növelni. A japán társaság 1996 óta tevékenykedik Nagyszombatban, s azóta 1,317 milliárd koronát ruházott be a tévégyárba, amelynek tavalyi forgalma 6,893 milliárd koronát tett ki, alkalmazottainak száma pedig az elmúlt egy évben 1117-ről 1381-re nőtt.
A Sony magyarországi forgalma az elmúlt évben - forintban számolva - 17 százalékkal növekedett - mondta lapunknak a Sony Hungária Kft. illetékese. A tervekben az idén is 10 százalék fölötti bővüléssel számolnak. Ezt elsősorban a vásárlóerő várható további növekedésével magyarázzák, illetve a vásárlási szokások változásával, vagyis a hipermarketek folytatódó térnyerésével. Ez ugyanis már eddig is kedvező hatással volt a márka forgalmára.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet