BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részvénytársasággá alakítják a pozsonyi repülőteret

2004. április 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Részlegesen magánkézbe adják és részvénytársasággá alakítják át a pozsonyi és a kassai repülőteret - jelentette a SITA szlovák hírügynökség. Az erről szóló dokumentumot aláíró Pavol Prokopovic szlovák közlekedési miniszter közölte: még az idén nemzetközi tendert írnak ki a két légikikötő privatizálására. A magánosítás azért lesz csak részleges, mert a tervek szerint Pozsony, illetve Kassa városa, továbbá a pozsonyi és a kassai kerület is közelebbről meg nem határozott részesedést kap a két légikikötő részvénycsomagjából. Josef E. Burger, az Austrian Airlines (AUA) elnökségi tagja sajtótájékoztatóján kijelentette: térségbeli szerepük növelése érdekében részt vennének a pozsonyi repülőtér privatizálásában. A társaság már ki is dolgozta az erre vonatkozó koncepcióját.
Az osztrák légitársaság egyúttal közölte, hogy május 1-jétől indítja napi járatait Pozsonyból Londonba, Párizsba és Brüsszelbe. A Pozsonyban 1992-től, Kassán pedig 1996-tól tevékenykedő AUA előnye, hogy a Szlovákiából induló járatok bécsi visszaérkezéssel kombinálhatók. A légitársaság Focus East stratégia jegyében a Közép- és Kelet-Európából ki- és beutazó utasainak számát a jelenlegi évi 1,25 millióról 2008-ra 1,9 millióra szeretné növelni.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet