BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szívesen építenék a budapesti metrót szlovák cégek

2004. április 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Doprastav, Szlovákia egyik legnagyobb útépítő társasága a cseh Metrostavval és egy meg nem nevezett magyar társasággal alkotott konzorcium keretében szeretne részt venni a budapesti metró építésében - mondta Ivan Sesták, a Doprastav elnöke. Sesták további részleteket nem volt hajlandó elárulni, mivel még nem fejeződtek be a beruházással kapcsolatos tárgyalások. A cseh és a szlovák piacon tevékenykedő Doprastav lengyelországi lehetőségeket is keres. A 3100 főt foglalkoztató társaság tavalyi forgalma 8,9 milliárd szlovák korona volt, adózás előtti nyeresége 278 millió koronára rúgott, a jelenlegi nagyberuházásai között említésre méltó a pozsonyi ötödik Duna-híd, valamint az osztrák államhatárig vezető autópálya építése, továbbá érdekelt a Ladcétől Zsolnáig vezető, a Hyundai/Kia autógyár miatt sürgőssé vált 42 kilométeres autósztráda-szakasz befejezésében is. A cseh Metrostav Szlovákiában már több közös projektet valósított meg a Doprastavval együtt, és a magyarországi lehetőség mellett Horvátország és Szerbia iránt szintén érdeklődik. A Metrostav 2004-ben 14 milliárd cseh korona körüli forgalommal számol, tavalyi bruttó nyeresége 493 millió korona volt.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet