BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két részre szakadhat a Suez

2004. január 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A várakozásoknál némiképp kedvezőbb éves árbevételről számolt be tegnap a francia Suez SA víz- és energiaszolgáltató, a piacot azonban ennél jobban izgatják a francia konglomerátum feldarabolásával kapcsolatos találgatások. A rendkívül nehéz pénzügyi helyzetbe került társaság tavaly eszközeladásokkal mérsékelte 26 milliárd euróról 16,5 milliárd euróra eladósodottságát, jelenleg pedig egyre többen számítanak arra, hogy két külön társaságba kerül a vízszolgáltatás és az energiakereskedelem. Francia lapértesülések szerint a Suez igazgatósága már tárgyalt a kérdésről, egyelőre azonban nem született döntés. Elemzők mellett a cég igazgatósági tagjai közül is többen úgy vélik, hogy a feldarabolás racionális lépés, azonban erre inkább csak középtávon lehet számítani. A Suez tavalyi árbevétele 14 százalékkal, 39,62 milliárd euróra csökkent, a számviteli változásokat figyelmen kívül hagyva azonban a csökkenés csak 2,8 százalékos. Ha a devizaárfolyam-változások hatását kiszűrjük és a tavalyi számokból lehagyjuk az azóta eladott érdekeltségek bevételeit, 6,1 százalékos bevételnövekedést kapunk.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt
Ács Gábor
Ács Gábor

Ez is érdekelhet