BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Adidas jól járt a gyenge dollárral

2004. január 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Adidas-Salomon német sportcikkgyártó teljesítette tavalyi eladási és eredménytervét, nettó eredménye 14 százalékkal, 260 millió euróra nőtt. Ez a cég saját várakozásának felső szélén van és megfelel az elemzők előrejelzésének. Az Adidas-papírok árfolyama ugyanakkor mintegy háromszázalékos eséssel reagált a számokra a frankfurti tőzsdenyitáskor, mivel az elmúlt négy hónapban több mint húsz százalékkal dráguló részvények tulajdonosai kedvezőbb bejelentésre számítottak.
Az európai exportőrök többségével szemben az Adidas eredményességére kedvezően hatottak a tavalyi devizaárfolyam-változások. A társaság ugyanis jelentős részben Ázsiában állítja elő termékeit, ahol a költségei dollárban jelentkeznek, az értékesítés fő területe pedig Európa. Jórészt ennek köszönhető, hogy az árbevétel 4 százalékos csökkenése ellenére tekintélyesen nőtt nyeresége.
Az idei évre vonatkozólag az Adidas a devizaárfolyam-változások hatásait kiszűrve 3-5 százalékkal kívánja növelni árbevételét, a profit tekintetében pedig legalább 10 százalékos növekedést irányoztak elő. Ennek tarthatósága az elemzők szerint nagyrészt attól függ, hogy az észak-amerikai piacokon tapasztalható piacvesztést sikerül-e megállítani.

Ács Gábor
Ács Gábor

Ez is érdekelhet