BUX 139330.79 0,02 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitűnő negyedévet zárt a Telenor

2003. október 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jócskán várakozás feletti eredményt ért el a harmadik negyedévben a legnagyobb norvég távközlési csoport, a Telenor. A társaság a költségcsökkentés terén túlteljesítette saját terveit, miközben árbevétele a vártnál nagyobb mértékben, 30 százalékkal emelkedett, és a szakértők az év végéig további növekedésre számítanak. A távközlésben leginkább figyelt EBITDA 4,9 milliárd koronára nőtt, noha az elemzők csak 4,5 milliárdot vártak. A még mindig 63 százalékban a norvég állam tulajdonában levő, s európai konkurenseihez képest igen szerény adósságteher mellett működő Telenor részvényei az eredmény megjelenése után 22 hónapos csúcsra emelkedtek. Az Európa számos országában mobilérdekeltséggel bíró Telenor, a Pannon GSM tulajdonosa most konszolidálta ukrán cégét.

Ács Gábor
Ács Gábor

Ez is érdekelhet