Az EU brüsszeli bizottsága szeretné elérni, hogy az új médiavállalatok is jogot kapjanak a sportesemények közvetítésére. A Dow Jones értesülései szerint Mario Monti, a bizottság versenyügyekért felelős tagja azt szeretné, ha a Nemzetközi Olimpiai Bizottság lehetővé tenné, hogy az élő közvetítések ne csak a nagy televíziós társaságok, hanem internetes és mobilszolgáltatók közvetítésével is eljuthassanak a közönséghez. Az athéni olimpia az új gazdaság sikere is legyen - jelentette ki Monti egy monopóliumellenes görögországi konferencián.
A NOB még ezen a héten nyilvánosságra hozza elképzeléseit a közvetítésekkel kapcsolatos kérdésekről, így a brüsszeli bizottság képviselője szerint bőven van idő a játékok kezdetéig megállapodni ezekben a kérdésekben. Montinak Európában már sikerült kiharcolnia, hogy az UEFA megváltoztassa a futballmeccsek tévéjogainak értékesítési rendszerét és lerövidítse az exkluzív szerződések hatályát.
