A világ vezető mobilkészülék-gyártója, a finn Nokia Oyj a kézivideojáték-piacot uraló japán Nintendo Co. babérjaira tör. A cég tegnap részletesen ismertette a mobiltelefonként és kézi videojátékként egyaránt használható készüléke, az N-Gage tulajdonságait. A társaság, amelynek tavaly - tíz év óta először - csökkent a forgalma, veszélyes játszmába kezd, hiszen a Nintendo a minikonzolok királya: a Game Boyból a Bloomberg adatai szerint az első változatának 1989-es bemutatása óta több mint 110 millió darabot adott el. A japán cég arra számít, hogy a legújabb típus, a Game Boy Advance SP február 14-én esedékes bemutatását követően hat héten belül kétmillió darabot értékesít belőle.
A Nokia sem a forgalomba hozatal időpontjáról, sem az eladásokkal kapcsolatos várakozásairól nem nyilatkozott. Szakértők szerint azonban az N-Gage nem tudja majd felvenni a versenyt a Game Boyjal. Kétszer olyan nehéz, mint a cég 6100-es mobilja, és várhatóan az ára is a többszöröse lesz a versenytársakénak, s míg mobilnak túlsúlyos, képernyője jóval kisebb, mint a Game Boyé.
