BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gőzerővel fejleszt az Audi

2002. december 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német Audi AG a következő öt évben tervezett árbevételének mintegy 7 százalékát, 11,4 milliárd eurót költ új modellek fejlesztésére és gyárépítésekre - döntött a luxusautó-gyártó felügyelőbizottsága. A Volkswagen AG leányvállalata a teljes összeg 70 százalékát szándékozik új fejlesztésekre fordítani. Az összeg több mint 80 százalékát Németországban fektetik be. A cég a sportosabb modellek fejlesztésén, valamint az A3 kompaktautó megújításán dolgozik, emellett az ugyancsak a Volkswagen-csoporthoz tartozó Lamborghini S.p.A-val közösen új terepjárót készül gyártani - árulta el a cég szóvivője. A Bloomberg emlékeztetett, hogy az Audi az idén a tavalyival megegyező számú autó eladására számít, ugyanakkor a növekvő költségek és az értékesítés visszaesése miatt a nettó nyereség az első félévben 18 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbi szinttől. Tavaly az Audi a német luxusautó-piac 12,3 százalékát uralta, a BMW 17,8, a Mercedest gyártó DaimlerChrysler pedig 46 százalékát. Magyarországon az Audi folytatja korábbi beruházási politikáját, amennyiben a befektetési feltételek nem változnak - mondta el lapunknak Lőre Péter, az Audi Hungária Motor Kft. kommunikációs igazgatója. A cég az elmúlt időszakban évente 100 millió euró fölötti invesztíciót hajtott végre Győrben. 1993-tól napjainkig az összes beruházás értéke eléri az 1,4 milliárd eurót.
(NAPI)

Diószegi József
Diószegi József
Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet