BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lemaradt az orosz piacon az Interbrew

2002. október 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A belga Interbrew SA az Oroszországban tapasztalható gyengébb eladások és az USA-ban folyó per ellenére a tavalyinál nagyobb nyereséget vár az idén - derül ki az értékesítés alapján a világ harmadik legnagyobb sörgyártójának közleményéből. A Magyarországon a Borsodi Sörgyár Rt. tulajdonosaként jelen lévő cég, amely elsősorban a Stella Artois, a Labatt és a Beck márkákról ismert, a tavalyi 1,26 euró után idén továbbra is 1,50 eurós részvényenkénti nyereséget vár. Az árbevétel a harmadik negyedévben 13 százalékkal, 1,9 milliárd euróra nőtt. A nyereségre vonatkozóan a cég nem adott meg negyedéves adatokat, de a Bloomberg kalkulációja szerint az adózás és kamatfizetés előtti, egyszeri tételeket nem tartalmazó nyereség az egy évvel korábbi 286 millióról 336 millió euróra emelkedett. A kilenchavi számok ugyancsak két számjegyű vagy attól alig elmaradó növekedést mutatnak.
A részvény, amely idén értékének majdnem egynegyedét elveszítette, a derűlátó előrejelzés ellenére 2 százalékot gyengült az orosz piacon elszenvedett veszteségek hatására. A cég ugyan 11 százalékos részesedéssel rendelkezik az orosz sörpiacon, de a legjobban növekvő szegmensben, a dobozos sörök terén szinte egyáltalán nem képviselteti magát - nyilatkozta a Dow Jones kérdésére a Lehman Brothers elemzője. Az USA-ban az okoz gondot, hogy a Beck mexikói disztribútora egy bírósági ítélet szerint nem egyesítheti értékesítési csatornáját az ottanival. Ennek ellenére a Beck értékesítése 4,4 százalékkal nőtt az USA-ban, a márka felségterületén, Németországban pedig a riválisoknál nagyobb mértékben tudták növelni a Beck árát.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet