BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zsugorodó piacon nő a Flextronics

2002. október 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ egyik vezető szerződéses elektronikai gyártója, a szingapúri bejegyzésű, kaliforniai központtal működő Flextronics International Ltd. üzleti évének szeptemberben véget ért második negyedévében a várakozásnak megfelelő eredményről számolt be és a kilátásokat is kedvezőnek ítéli - derült ki a Magyarországon is érdekeltségekkel rendelkező csoport elnök-vezérigazgatójának nyilatkozatából. Michael E. Marks szerint a jelenleg gyenge felvevőpiacon tovább tudják növelni részesedésüket. A New York-i tőzsdén jegyzett Flextronics az erőforrás-kihelyezési megállapodások keretében olyan technológiai nagyágyúknak gyárt eszközöket és nyújt szolgáltatásokat, mint az IBM Corp, a Nokia Oyj, az Ericsson AB, a Cisco Systems Inc., a Hewlett-Packard Co. - emlékeztet a Dow Jones. Az érintett cégek elsősorban azoknak a termékeiknek a gyártását végeztetik el a csoporttal, amelyeket maguk csak veszteségesen tudnának előállítani.
A csoport az egy évvel korábbi 15 cent után 8 centes részvényenkénti nyereséget ért el. A folyó negyedévre a cég burkolt profitfigyelmeztetéssel felérő előrejelzéssel szolgált: a Wall Street eddig 12 centes egyszeri tételek nélküli részvényenkénti nyereséget feltételező konszenzusával szemben Marks 9-12 cent közötti értéket prognosztizált, alig emelkedő árbevétel mellett.
B. P. A.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet