BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyvenezres elbocsátás az ABB-nél?

2002. október 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A svájci-svéd ABB Ltd. tovább csökkenti a költségeit és eladja olaj-, gáz- és petrolkémiai üzletágait, hogy megpróbálja megnyugtatni a befektetőket - jelentette a Dow Jones. A legnagyobb európai villamosgép-ipari csoport bejelentését jól fogadta a piac, az előző két nap alatt a profitfigyelmeztetés miatt 70 százalékkal történelmi mélységbe zuhanó árfolyam azonnal 20 százalékkal, 1,98 frankra ugrott, mert az átszervezési terv ellensúlyozta a gyenge harmadik negyedévi számokat. A Magyarországon is számos érdekeltséggel rendelkező csoport két fő üzletágának - az erőművi, illetve az automatizálási berendezések gyártásának - egyesítésétől és az ebből következő, akár 40 ezer főt is érintő létszámleépítéstől 800 millió dollár megtakarítást vár a következő másfél évben. Az eladólistára tett részlegek iránt több cég is érdeklődik - közölte a posztjára alig két hónapja kinevezett Jürgen Dormann vezérigazgató, aki azonban nemigen bírja a befektetők bizalmát, miután a profitfigyelmeztetést (NAPI Gazdaság, 2002. október 24., 5. oldal) megelőzően két héttel erősítette meg: minden a legjobb úton halad és teljesíthető a nyereség-célkitűzés. A harmadik negyedévi eredmények elkeserítőek: az egy évvel korábbi nettó nyereség veszteségbe fordult, az üzemi eredmény harmadára zuhant, az árbevétel süllyedt, és a tavalyi év végén 4,1 milliárd dolláros adósságállomány 5,5 milliárd dollárra nőtt.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet