BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növelte termelését a múlt hónapban a japán autóipar

2002. augusztus 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető japán autóipari cégek júliusban a növekvő külföldi kereslet hatására kivétel nélkül bővítették termelésüket. A belföldi eladásokat azonban csak a Nissan Motor Co.-nak sikerült növelnie - jelentette a Dow Jones. A piacvezető Toyota által Japánban gyártott személyautók, teherautók és autóbuszok száma éves összevetésben 0,5 százalékkal emelkedett, az exportált gépjárművek száma 14,8 százalékkal nőtt, ám a belföldi eladások 4,3 százalékkal gyengültek. A jen kedvező árfolyama a többi autóipari cég exportját is fellendítette: a Honda 7,8 százalékkal, a Mazda 21,3 százalékkal, a Mitsubishi 7,2 százalékkal, a Nissan 15,8 százalékkal bővülő havi kivitelről számolt be. A belföldi eladásait a Nissan miniautók nélkül 2,9 százalékkal, utóbbiakkal együtt 10,5 százalékkal, 80,1 ezerre növelte.
A Toyota külföldi termelése immár hetedik hónapja növekedett és 27,4 százalékkal meghaladta a tavaly júliusi mennyiséget, ezzel szemben a belföldi eladások 11 hónapja folyamatosan zsugorodtak. A Nissan termelése az Altima modell népszerűségének köszönhetően az Egyesült Államokban 53,8 százalékkal ugrott meg, a nagy-britanniai üzemek kibocsátása ugyanakkor a gyenge európai kereslet miatt 15,7 százalékkal visszaesett. A Mazda belföldi termelése február óta először emelkedett, míg belföldi forgalma 23 hónapja csökken.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet