BUX 139339.63 0,03 %
OTP 45130 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhalasztja a Siemens a fizetésemeléseket

2001. november 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb tőzsdén jegyzett német munkáltató, a Siemens AG valószínűleg elhalasztja a béremelést az átlagnál magasabb bérű alkalmazottak esetében. A cég szóvivőjének közlése szerint a társaság igazgatótanácsa tegnap azt javasolta, hogy a decemberre tervezett 2,7 százalékos béremelést halasszák jövő év április 1-jére azok esetében, akiknek havi fizetése meghaladja az 5450 eurót.
A cég 182 ezer belföldi alkalmazottja közül ez mintegy 40 ezret érint. A döntést a csoporthoz tartozó vállalatok vezetőire bízták. A halasztás célja a költségek csökkentése, amelynek érdekében eddig 17 ezer állást szüntettek meg, főleg a távközlésieszköz-gyártásban. Az októberrel végződő negyedik üzleti negyedévben a társaság több mint egymilliárd euró veszteséget szenvedett el, ebből 532 milliót tettek ki a szerkezetátalakítás költségei. A Bloomberg szerint a Siemens bérköltsége a 2000-es pénzügyi évben 26,6 milliárd euró volt.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet