BUX 139339.63 0,03 %
OTP 45130 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Román keményítőgyárat vett az Agrana

2001. november 22. csütörtök, 15:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Agrana osztrák cukor- és keményítőgyár a romániai Tandareiben, ahol már van egy cukorgyára, megvette egy kukoricakeményítő-gyár, az AGFD Tandarei 99,5 százalékát. Az 1980-ban épült gyár feldolgozói kapacitását a jelenlegi napi 80 tonna kukoricáról 100 tonnára akarja növelni. A gyárban kukoricakeményítőt és keményítőszirupot állítanak elő - jelentette az MTI. A tranzakció értékét nem közölték. Az Agrana becslése szerint a román papír- és élelmiszeripar fejlődésével gyors ütemben nő a kukoricakeményítő és a keményítőszirup iránti igény. Az Agrana Romániában három cukorgyárat és egy keményítőgyárat működtet. Mivel a most megvásárolt tandarei keményítőgyár az Agrana ottani cukorgyárának közelében van, a konszern mindenekelőtt az igazgatásban, a szennyvíz- és energiagazdálkodásban számít megtakarításokra. Magyarországon az Agranáé a Magyar Cukor Rt. petőházi és kaposvári gyára.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet