BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszba került a Bayer

2001. november 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint tíz éve először lett veszteséges a német Bayer AG gyógyszer- és vegyipari konszern, amely a harmadik negyedévet 183 millió euró nettó veszteséggel zárta a tavalyi 534 millió nettó profit után. Az üzemi nyereség 90,7 százalékkal, 66 millió euróra zuhant, az árbevétel 5,9 százalékkal, 6,868 milliárd euróra csökkent. A legnagyobb német gyógyszergyártó vezérigazgatója, Manfred Schneider szerint a koleszterinszint csökkentésére használt Lipobay/Baycol kivonása a piacról és a hemofília kezelésére szánt új gyógyszerük, a Kogenate gyártásával kapcsolatos problémák 1,4 milliárd euróval csökkentik az idei üzemi nyereséget.
(NAPI)

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet