Több mint tíz éve először lett veszteséges a német Bayer AG gyógyszer- és vegyipari konszern, amely a harmadik negyedévet 183 millió euró nettó veszteséggel zárta a tavalyi 534 millió nettó profit után. Az üzemi nyereség 90,7 százalékkal, 66 millió euróra zuhant, az árbevétel 5,9 százalékkal, 6,868 milliárd euróra csökkent. A legnagyobb német gyógyszergyártó vezérigazgatója, Manfred Schneider szerint a koleszterinszint csökkentésére használt Lipobay/Baycol kivonása a piacról és a hemofília kezelésére szánt új gyógyszerük, a Kogenate gyártásával kapcsolatos problémák 1,4 milliárd euróval csökkentik az idei üzemi nyereséget.
(NAPI)
