BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kedvenc regionális székhellyé vált Hongkong

2001. november 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hongkongban sorra kezdik meg regionális működésüket a multinacionális vállalatok: számuk rekordszintre emelkedett, mivel a városállamot ugródeszkának tekintik a hatalmas kínai piacra való bejutáshoz, és igyekeznek a lehető legkedvezőbb pozíciót elfoglalni a legnépesebb ázsiai ország Kereskedelmi Világszervezetbe (WTO) való, még ez évben várt felvétele előtt - írja a Reuters. A szkeptikusok szerint azonban a terület könnyen elveszítheti funkcióját, miután éppen a WTO-tagság nyomán a cégek közvetlenül tevékenykedhetnek majd Kínában. A június elsejei adatok szerint külföldi cégek összesen 3237 részlege volt jelen Hongkongban, beleértve a regionális székhelyeket és irodákat is - közölte a hongkongi statisztikai hivatal. Ez 7,9 százalékkal több az egy évvel korábbinál és az eddigi legmagasabb szám. A regionális irodáké tavaly óta 6,8 százalékkal, 2293-ra, a regionális központoké pedig 10,4 százalékkal, 944-re emelkedett. A felmérések szerint a cégek főként azért kedvelik a városállamot, mert egyszerű az adórendszer, alacsonyak az adók, szabad az információáramlás, kötöttségektől mentes a devizaátutalás, minden téren fejlett az infrastruktúra és szabadkikötő is rendelkezésre áll. Ezek fontosabbnak bizonyulnak a külföldiek számára, mint az olyan hátrányok, hogy magasak a bérleti díjak és a bérköltségek.
(NAPI)

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet