BUX 139339.63 0,03 %
OTP 45130 -0,38 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közép- és Kelet-Európában nyomul a Microsoft

2001. október 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Microsoft Corp. (MS) jövőre 30-40 százalékkal tervezi növelni közép- és kelet-európai eladásait - nyilatkozta a Reutersnak Jan Muhlfeit, a vezető amerikai szoftvercég regionális igazgatója. Az üzleti év szeptember 30-án zárt első negyedében a cég árbevétele a térségben éves összevetésben 69 százalékkal nőtt, szemben az egy évvel korábbi 12-15 százalékkal, így e régió a növekedési ütemet tekintve az elmúlt üzleti évhez hasonlóan továbbra is az élen jár. Muhlfeit becslése szerint Közép- és Kelet-Európában jövőre 10-12 százalékkal növekszik a személyi számítógépek eladása, ami a kapcsoltan értékesített MS-termékek számára komoly bázist jelent. A PC-ellátottság a nyugat-európai 35 százalékkal szemben e régióban 7-15 százalék közötti, így még jelentős piaci tartalékok vannak - tette hozzá.
Az igazgató emellett kiemelt fontosságot tulajdonít az illegális szoftverhasználat visszaszorításának, mivel a Datamonitor legutóbbi felmérése szerint a 34 százalékos nyugat-európai átlaggal szemben a közép- és kelet-európai országokban futó számítógépes programoknak átlagosan 63 százaléka lopott.
A Microsoft a régióban közel 500 főt alkalmaz és a szektorban tapasztalható általános leépítésekkel szemben 5-10 százalékos létszámbővítést tervez.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet