Az Audi konszern az év első kilenc hónapjában 14,5 százalékkal, 16,6 milliárd euróra növelte árbevételét - jelentette be Franz-Josef Paefgen, az Audi AG igazgatótanácsának elnöke Münchenben. Ez rekordösszegnek számít az első kilenc hónapot tekintve és azt jelenti, hogy az éves forgalom nagyobb lesz a tavalyi 19,95 milliárd eurónál. Az értékesítési volumen közel 11 százalékkal, 545,3 ezer darabra emelkedett. Az Audi a legnagyobb piacán, Németországban 6,7 százalékról 7,2 százalékra, Nyugat-Európa egészében 2,2 százalékról 2,4 százalékra növelte piaci részesedését. A VW-csoporthoz tartozó autógyár adózatlan nyeresége ez alatt az idő alatt 12 százalékkal, 700 millió euróra emelkedett és a cégvezetés várakozása szerint az év egészét tekintve legalább 10 százalékkal meghaladja a tavalyi 821 milliós szintet. A kilenchavi 4,2 százalékos forgalomarányos nyereség mindazonáltal jelentősen elmarad a VW által az idei évre előirányzott 6,5 százaléktól.
Az Audi Hungária Motor Kft. nem közölt pénzügyi adatokat, azt azonban megtudtuk, hogy idén az első kilenc hónapban 923 ezer motor készült a győri gyárban, míg a tavalyi év hasonló időszakában 782 ezer. A járművekből a tavalyi első kilenc hónapban készült 43 ezer után az idei hasonló időszakban 42 ezer volt a termelés. A tervek szerint idén a tavalyinál 10 százalékkal több - 1,2 millió - motort gyártanak Győrben, az összeszerelt autók száma pedig körülbelül megegyezik majd a 2000-ben gyártott 55 ezerrel.
Paefgen bízik abban, hogy az A4 modell két változata, a múlt hónapban bemutatott Avant és a jövőre piacra kerülő Cabrio hozzájárul az eredményesség javításához, s a terrortámadásnak az értékesítésre gyakorolt hatása várhatóan kisebb lesz a korábban prognosztizáltnál.
G. S.-D. J.
