BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

(9/11 időgép) Bizakodnak az autógyárak

A holnaptól szeptember 23-áig látogatható frankfurti nemzetközi autókiállítás a sikergyanús új modellek ellenére a megszokottnál kisebb lendületet adhat a pangó keresletnek.

2001. szeptember 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A frankfurti autókiállítás nemcsak az új modellek seregszemléje, de a gyártók beszámolóinak helyszíne is. A piacvezető Volkswagen AG tájékoztatása szerint az év első 8 hónapjában ugyan 2,7 százalékkal, 3,48 millióra növelte eladásait, ám Nyugat-Európában 0,2 százalékkal, 2,05 millióra csökkent forgalma. Bruno Adelt pénzügyi igazgató közölte, hogy bár az idei eredmény jobb lesz, mint a tavalyi, a bruttó forgalomarányos nyereség várhatóan elmarad az előirányzott 6,5 százaléktól. Bernd Pischetsrieder, a cég leendő elnöke közölte, hogy a híresztelésekkel ellentétben a cég hosszú távon meg akarja őrizni függetlenségét. Roberto Testore, a FIAT Auto vezérigazgatója szerint a vezető olasz autógyár az idén növelheti tavalyi, 10 százalékos piaci részesedését. A belföldi eladásokat az új középkategóriás Stilo modell piaci bevezetése ellenére nehéz lesz növelni, így az exportértékesítés még hangsúlyozottabb szerepet kap.
A Ford Motor Co. vezetése a most bemutatott új Fiesta modelltől azt reméli, hogy a márka részesedését a nyugat-európai autópiac egyharmadát kitevő kisautószegmensen belül két év alatt sikerül megkétszereznie. A világ második legnagyobb autógyártójának nem áll szándékában felvásárolni a VW AG-t - erősítette meg Rolf Zimmermann, a Ford németországi érdekeltségének vezetője.
A francia Citroën SA szintén most mutatta be C3 jelű kisautóját.
G. S.

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet